Sirli Kivisaar

Olen põline tartlane, abielus ja kolme poja ema. Olen palju aastaid olnud tegev koolitajana. Olen Eesti Mänguteraapia Akadeemia asutaja ja koolitaja, enne seda tegutsenud lektorina Annely Sootsi Koolituse Tervisekoolis. Olen MTÜ Eesti Mänguterapeutide Assotsiatsiooni asutajaliige ja juhatuse esimees. 

Olen lõpetanud Tartus Miina Härma Gümnaasiumi ning Tartu Ülikoolis sotsiaaltöö eriala. Eriala valikul sai määravaks töötamine inimestega ning soov nende heaks midagi ära teha. Ajavahemikus 2003 – 2005 olin tegev nii MTÜ Eesti Geriaatria ja Gerontoloogia Assotsiatsiooni kui ka Tartu Ülikooli Sisekliiniku meeskonnas rahvusvahelises projektis CARMA (Care For The Aged At Risk Of Marginalisation), 2005. a. viisin Eestis läbi teadusuuringu Berliini Sotsiaaluuringute Keskuse (WZB) tellimusel koduhoolduse juhtimist kirjeldava raamatu jaoks. Seega olen sotsiaaltöö vallas peamiselt tegelenud uurimistööga.

Kuid alati on mind köitnud küsimus, et kuidas inimese mõtlemine ja vaimsus tema tegevust mõjutavad ning kas ja kuidas teine inimene ühte indiviidi ja tema mõtlemist ning käitumist mõjutada saab? Seetõttu juba ülikooli sotsiaaltöö õpingute kõrvalt hakkasin õppima erinevaid terapeutilisi lähenemisi inimhingele ning läbisin erinevaid suhtlemiskoolitusi. Esmalt läbisin kaheaastase koolituse hingamisõpetaja erialal, sellele lisandusid täiendkursused pereteraapiast ning alates 2002. aastast hakkasin süvenenumalt õppima Vägivallatut Suhtlemist  intensiivkursustel Taanis, Rootsis, Saksamaal, lühematel täiendõppekursustel ja konverentsidel Inglismaal ja Soomes. Enda õpitut olen alates 2001. aastast ka Annely Sootsi Koolituse kursustel jaganud – peamiselt suhtlemistreeningute näol. 2004. aastal sündis minu esimene poeg Kristian, kellel 3-kuuselt diagnoositi pahaloomuline väga halva prognoosiga epilepsia vorm. Kuna olukord oli lootusetu ning põhjust tema seisundile ei leitud, jõudsime perega oma otsingutes välja toitumisravini, mis Kristiani seisundi puhul on väga palju aidanud. Tänu Kristianile ja temaga koos meie ellu tulnud toidumuutustele tekkis meie perekonnal järjest suurem huvi selle vastu ning järjest rohkem küsimusi.

Eesmärgiga ka teisi kaasmaalasi aidata, olime koos abikaasa Algeriga MTÜ Stelior Eesti asutajaliikmete hulgas ning aastatel 2005 – 2008 olin selle ühingu aseesimees ja toitumisnõustaja. Aastal 2008 lahkusin MTÜ Stelior Eestist, sest juhatuse liikmete soovid ja nägemus toitumisteraapia tulevikust Eestis ei ühtinud. Olen tänulik Elke Arodile tema juhenduse eest ja abi eest väga rasketel hetkedel minu elus ning pean oma kuulumise aega MTÜ Stelior Eesti juhatusse ning meeskonda väga väärtuslikuks.

Aastal 2008 olin üks MTÜ Eesti Toitumisteraapia Assotsiatsiooni (MTÜ ETTA) asutajaliige ning olin selle juhatuse liige ja aseesimees 2023. aastane. Aastatel 2020 – 2023 olin MTÜ ETTA esindaja Toitumisnõustaja ja toitumisterapeudi kutse kutsekomisjoni   liige, kutseeksami hindamisprotseduuir- ja dokumentide väljatöötamise grupi liige.   2009. aastal lõpetasin Annely Sootsi Koolituse Tervisekooli Toitumisteraapia eriala. Lisaks sellele olen läbinud erinevaid koolitusi funktsionaalse toitumisteraapia valdkonnast (koolitajad Boyd Hailey, Chun Wong, Tiiu Vihalemm jt), Šveitsis bimoeditsiini arsti Timothy Ray koolituse “Advanced Training in Vital Terrain Management Seminar”,  ning mitmeid teisi toitumisalaseid seminare ja konverentse.

Toitumise kõrvalt ei jätnud ma unarusse ka oma huvi inimese vaimse tervise vastu ning aastal 2010 lõpetasin OÜ “Terviklik Mina”-s ja SACH International´is kolm aastat kestnud psühhoterapeudiõpingud õpingud (hüpnoteraapia-psühholoogia). Alates 2009 aastast olen korraldanud ja läbinud erinevaid mänguteraapia koolitusi, 2013. aastal lõpetasin mänguterapeudi väljaõppe. Hetkel täiendan oma teadmisi psühhoteraapia ja toitumisteraapia vallas erinevatel täiendkoolitustel ning kirjutan artikleid erinevatele väljaannetele. Lisaks artiklitele olen kirjutanud raamatu „Epilepsia ja Toitumine“(2012) ning olen kaasautor raamatule „Laste toitumine ja tervis“ (2016).

Kuna pean oluliseks holistilist lähenemist inimese tervisele, siis olen õppinud ka enesetäiendamise eesmärgil erinevaid massaažiliike (Yumeiho, refleksoloogia), kuid kõige südamelähedasemad on minu jaoks kaks eriala – toitumisteraapia ning psühhoteraapia ning hetkel pühendan oma aega peamiselt just mänguterapeutide koolitamisele ja selle eriala edendamisele. 

Emma Moat

Emma Moat on hariduselt õpetaja, kes peale õpinguid töötas 14 aastat erinevates kirjastuses. Lõpuks mõistes, et tema tõelised oskused peituvad töötamises lastega, eriti individuaalteraapias rahutute lastega, läbis ta Inglismaa suurima mänguteraapia assotsiatsiooni (PTUK) mänguterapeudi väljaõppe. Tal on Warwicki Ülikooli BA kraad draama ja hariduse alal, ta on praktiseeriv mänguterapeut ja täiskasvanute nõustaja ning koolitaja. Lisaks sellele on ta läbinud mitmeid kursusi psühho-neuro-immunoloogia ja psühholoogia alal. Emma on töötanud lastega koolides, kodudes ja mitmetel koolitusseminaridel ning võtab kliente vastu ka enda erapraksises.

Olga Luptova

Olga on psühholoog-nõustaja, mänguterapeut, koolitaja ja projektijuht. Eesti Mänguteraapia Akadeemias koolitab ta mänguterapeute sotsiaalsete oskuste toetamise valdkonnas. 

David Moat

David on kogenud psühhoterapeut, kes on töötanud vaimse arengu mahajäämuse, autismi ja Aspergeri Sündroomiga inimestega juba üle 25 aasta. Ta on pidanud loenguid nii Inglismaal kui Iirimaal ning on kirjutanud mitu autismialast raamatut. 

Gerda Sillaste (Eesti),

Gerda on pikaajaline MTÜ Hea Algus Koolituskeskuse õpetajakoolituse koolitusjuht-koolitaja, pereprogrammi juht-nõustaja, juhatuse liige ja Rakke kooli huvijuht.

Signe Viira

Signe on igapäevaselt praktiseeriv mänguterapeut. Signe on  lõpetanud Tartu Ülikooli koolieelse lasteasutuse õpetaja ning kirjanduse ja kultuuriteaduste bakalaureuseõppe. Lisaks mitmetele pedagoogilistele koolitustele on ta läbinud Vaikuseminutite baaskursuse ning täiendanud ennast erinevatel mänguteraapiaga seotud koolitustel. Signe on töötanud lasteaias rühmaõpetajana, töötab enda erapraksises mänguterapeudina ning on lõpetamas supervisioonil baseeruvat mänguterapeutide lisaväljaõpet. Ta on MTÜ Eesti Mänguterapeutide Assotsiatsiooni asutaja- ja juhatuse liige ning laste hirmude tegelemise toetuseks mõeldud metafoorkaardipaki „Mõttekollid autor“. Tema kodulehega saad tutvuda siin: www.mottekollid.ee

Kontakt

e-post: sirli@tervisekool.ee

telefon: +372 50 119 12