Komplekteerime kursuse laekunud dokumentide (ja vajadusel vestluse) baasil kuu aega kuni kolm nädalat enne kursuse algust.
NB! KOOLITUSTSÜKLID TOIMUVAD NII NÄDALA SEES KUI NÄDALAVAHETUSEL! Enne koolitusele registreerumist ole kindel, et tööandja võimaldab Sul tööpäevadel koolitusel osaleda. Kui õpid samal ajal veel mõnes teises koolis, siis koolitusele registreerudes ole kindel, et sinu graafikud võimaldavad mänguteraapia koolitusel osaleda ja õppes ettenähtud iseseisvat tööd teha. |
Üldinfo kursuse kohta
Mänguterapeut on lastega tegelev terapeut, kelle põhitööriistaks lapsega tegelemisel on mäng. Mänguterapeudi I astme väljaõppekoolitus annab laialdased baasteadmised ja põhitööriistad mänguterapeudina töötamiseks.
Kellele on kursus mõeldud?
Mänguterapeudi õppesse on võimalik astuda kõigil huvilistel, kellel on kõrgharidus erialal, mis on seotud lastega ( nt sotsiaaltöötaja, lasteaiaõpetaja, õpetaja, psühholoogi vm.) või kellel on lisaks kõrgharidusele läbitud mõni muu lastega töötava spetsialisti väljaõpe või on olemas kogemus lastega töötamisel.
Mida on vaja kooli astumiseks?
Mänguterapeudi õppesse astumiseks on vaja esitada vabas vormis avaldus, elulookirjeldus (CV), kooli õppima asumise motivatsioonikiri ning koopia kõrgkooli lõputunnistusest ja vajadusel lastega seotud lisaväljaõppe lõputunnistusest. Motivatsioonikirja võid asendada mõne muu meediumiga, mille kaudu enda motivatsiooni õppimisest näidata. Vajadusel kutsutakse kooli astuja vestlusele. Kooli astujaga sõlmitakse leping.
Kursuse eest tasumine
Kursuse kogumaksumus on 4462 €. Õppemaksu tasutakse igakuiselt (194 EUR tsükkel). Õppemaksu hind sisaldab käibemaksu. Soovi korral on võimalik õppemaks tasuda ka korraga. Õppemaks on terviksumma kogu õppe läbimise eest. Õppemaks tuleb tasuda ka siis, kui mõnes õppetsüklis mingil põhjusel ei saa osaleda. Kursus kestab kokku 30 kuud (23 auditoorse töö tsüklit + iseseisev töö). Kursuse eest esitatakse esimene arve vahetult enne koolituse algust OÜ Sirante poolt (Eesti Mänguteraapia Akadeemia).
Õppevorm ja -maht
Mänguterapeudi õppevorm on täiendõpe. Õppe maht on 717 tundi (27,42 EAP), sellest teooriaõpet 337 tundi. Õpe koosneb nii auditoorsest kui iseseisvast tööst ning superviseeritud praktikast. Õppetöö kestel tuleb pidada päevikut iseenda arengu kohta, esitada mänguteraapiat käsitlevate allikate põhjal koostatud kursusetöö, videosalvestus koos selle analüüsiga ühest teraapiaseansist ning seitse juhtumi analüüsi. Kursuse õppeplaan on toodud allpool.
Auditoorne õppetöö toimub reeglina üks kord kuus ja kestab kaks päeva korraga.
Kursus on praktilise suunitlusega ning õppimine on kogemuslik, toimudes läbi isikliku kogemuse. Ingliskeelsed tsüklid on tõlkega eesti keelde. Õppekava leiad siit.
Kus kursus toimub?
Koolitus toimub Tartus aadressil Kalevi 108
KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED |
Mis saab siis, kui ma ei saa mõnel koolitustsüklil osaleda? Kui mingil põhjusel jääb mõni tsükkel vahele (nt haigestumise tõttu), siis saab need tsüklid järele teha aasta hiljem uue grupiga. |
Kas on võimalik koolitusel osaleda ka interneti teel? Koolitusel ei ole võimalik osaleda interneti teel. Koolitus ei toimu teoreetiliste loengute baasil, vaid on praktilise suunitlusega. Et omandada mänguterapeudina töötamiseks vajalikud oskused, tuleb õppe käigus osaleda grupitöödes, teha läbi teraapiaseansse ja muid praktilisi tegevusi. Olles kohal koolitusel füüsiliselt, saad võtta sellest maksimumi ning ennast teistest igapäevatoimetustest välja lülitada. |
Kas kool saab väljastada tõendi, mille alusel küsida tööandjalt õppepuhkust? Kool saab soovi korral väljastada Teile tõendi koolis õppimise kohta. Õppepuhkuse andmise osas rääkige läbi enda tööandjaga. Täpsemalt saab lugeda õppepuhkuse andmise kohta täiskasvanute koolituse seadusest, abiks võib olla selle ja selle artikli lugemine. |
Kas ma saan koolitusel osaleda nii, et võtan kaasa enda lapse? Koolitus on mõeldud täiskasvanutele ja koolitusel ootab osalejat ees palju praktilisi tegevusi, s.h. teraapiaseansside läbiviimise harjutamine. Lapsega koos nendes osaleda ei saa ja täiskasvanu järelvalvega hoiuruumi meil lastele ei ole. Kui sul on väike laps ja tahad kursusel osaleda, kuid lapsehoidu tundub selleks ajaks raske organiseerida, siis lükka koolitusega liitumine edasi sellesse aega, kui saad juba mugavalt ja stressivabalt laste kõrvalt õppima tulla. Meie plaanime pakkuda mänguterapeudi väljaõppekoolitusi veel palju aastaid ning oleme sinu jaoks olemas ka tulevikus. |
Lisainfo
Lisainformatsiooni saab telefonil 501 1912 või saates e-kirja aadressil sirli@tervisekool.ee.
Mänguterapeudi õppesse astumiseks vajalikud dokumendid tuleb saata aadressil Tartu, Kalevi 108 või e-posti aadressil sirli@tervisekool.ee. Dokumentide vastuvõtmine lõpeb 1. aprillil 2025.
Kui olete kursusele registreerunud ning õppetöö kuupäevades toimub muutusi, siis teavitame teid sellest aegsasti. Inglismaa lektorite kursuste ajakavas võib toimuda jooksvalt muutusi sõltuvalt muutustest lennuplaanides. Muutustest teavitame võimalikult operatiivselt.
ÕPPEPLAAN: MÄNGUTERAPEUDI VÄLJAÕPPEKOOLITUS
Koolituse toimumise kuupäevad alates augustikuust kuni aasta lõpuni selguvad hiljemalt aprillikuus.
I tsükkel
8.-9. mai 2025
Sissejuhatus mänguteraapiasse. Mänguteraapia koht erinevate terapeutiliste lähenemiste hulgas, näidustused selle kasutamiseks. Erinevus terapeutilise mängu ja meelelahutusliku mängu vahel. Terapeutilised oskused. Mänguterapeudi tööriistad. Mänguterapeutiliste tööriistade kasutamine – sissejuhatus erinevatesse tehnikatesse (käpiknukud jt). Mänguteraapia ajalugu ja sobitumine Eesti teraapiamaastikule.
II tsükkel
9.-10. juuni 2025
Terapeutilise suhtlemise alused. Terapeudi väärtushinnangud. Lapse motiveerimine, lapsega suhtlemine. Psühhoteraapia ja selle eesmärk. Mina kui terapeut, minu isikuomadused (CMPI test) ning nende mõju teraapiaprotsessile. Kuulamine. Lapse areng. Lapse arengu eripärad ja nende seos mänguteraapiaga.
III tsükkel
august 2025
Hüperaktiivsus ja mänguteraapia.
IV tsükkel
4.-5. september 2025
Viha ja mänguteraapia
V tsükkel
oktoober 2025
Mänguterapeutilised tehnikad kaotuse ja leinaga toimetulekul. Lapsepõlve trauma.
VI tsükkel
november 2025
Väärkohtlemine ja mänguteraapia.
VII tsükkel
detsember 2025
Liivakasti kasutamine teraapias. Savi ja voolimismassi kasutamine terapeutilisel eesmärgil.
IIX tsükkel
jaanuar 2026
Laps ja haigus. Haigusega toimetulek lapse puhul. Lastekaitse.
IX tsükkel
veebruar 2026
Terapeutilised kaardid ja nende kasutamine mänguteraapias. Joonistused ja projektiivtestid mänguteraapias.
X tsükkel
märts 2026
Terapeutilise suhtlemise alused II. Mänguteraapia filmi vaatamine. Praktilised harjutused.
XI tsükkel
aprill 2026
Referaatide esitlus.
XII tsükkel
mai 2026
Terapeutilised suhtlemisoskused III. Suhtlemine probleemsete klientidega, enesekehtestamine, läbipõlemise ennetamine. Praktilised harjutused.
XIII tsükkel
juuni 2026
Enesevigastamine ja mänguteraapia.
XIV tsükkel
august 2026
Lapsendamine ja mänguteraapia. Kiindumushäire.
XV tsükkel
september 2026
Tants, muusika ja liikumine mänguteraapias.
XVI tsükkel
oktoober 2026
Sotsiaalsete oskuste õpetamine.
XVII tsükkel
november 2026
Suhtlemine perekonnaga. Kliendi roll perekonnas. Töö gruppidega – grupi arengufaasid, grupiga töötamise eripärad.
XVIII tsükkel
detsember 2026
Lugude jutustamine, sümbolite ja mandalate kasutamine.
XIX tsükkel
jaanuar 2027
Lapseea söömishäired. Sensoorne ja selektiivne jt söömishäired. Mänguterapeutiline lähenemine lapseea söömisprobleemidele.
XX tsükkel *
veebruar 2027
Autism ja mänguteraapia
XXI tsükkel
märts 2027
Legode ja lauamängude kasutamine mänguteraapias.
XXII tsükkel
aprill 2027
Maskid, käpiknukud ja rollimängud mänguteraapias.
XXIII tsükkel
mai 2027
Lõpetamine. Arvestus.
* Kursust on võimalik läbida ka eraldisesiva täiendkoolitusena.
LEKTORID
Sirli Kivisaar (Eesti), CV
Koolituse teine põhilektor Sirli Kivisaar on suhtlemistreener ning psühhoterapeut. Ta on läbi viinud koolitusi nii lastele kui ka täiskasvanutele ning juhtinud riskirühma laste tugigruppe. Vaata täpsemat infot siit.
Emma Moat (Inglismaa)
Kursuse põhilektor Emma Moat on õpetaja haridusega mänguterapeut, kes on lastega töötanud koolides, kodudes ja mitmetel koolitusseminaridel. Emma koduleheküljega saab tutvuda siin.
Gerda Sillaste (Eesti), CV
Gerda on pikaajaline MTÜ Hea Algus Koolituskeskuse õpetajakoolituse koolitusjuht-koolitaja, pereprogrammi juht-nõustaja, juhatuse liige ja Rakke kooli huvijuht.
David Moat (Inglismaa), CV
David on kogenud psühhoterapeut, kes on töötanud vaimse arengu mahajäämuse, autismi ja Aspergeri Sündroomiga inimestega juba üle 25 aasta. Ta on pidanud loenguid nii Inglismaal kui Iirimaal ning on kirjutanud mitu autismialast raamatut.
Olga Luptova (Eesti), CV
Olga on psühholoog-nõustaja, mänguterapeut, koolitaja ja projektijuht.